IBB-LOGO

דמיון לטבעת

איך הופכים דמיון לטבעת?

שאולי שקד ופיני כהן הם יהלומנים ומעצבי תכשיטי יהלומים אשר מציעים גישה חדשה בכל הנוגע לרכישת טבעת: במקום לבחור מהוויטרינה מתוך מלאי טבעות קיים שבמקרה נמצא בחנות באותו רגע, שקד וכהן יעצבו עבורך את טבעת החלומות שלך. בדיוק כפי שדמיינת אותה בראשך.

פגשנו את השניים לשיחה קצרה על עיצוב יהלומים וחלומות כדי להבין איך עובד תהליך עיצוב טבעת ומדוע החדשנות שבו הופכת אותו לעדיף על פני השיטה המסורתית לרכוש טבעת.

צילום: עוז בובה

כבר לא צריך להתפשר על טבעת

שאולי שקד הוא יהלומן, גמולוג מוסמך ולשעבר מנהל ביה"ס המוביל בישראל לגמולוגיה ומנהל המכון הגמולוגי הבינלאומי. "עד לפני זמן לא רב, כדי לקנות טבעת היה צורך להיכנס לחנות תכשיטים, להתבונן במבחר הקיים ולבקש מהמוכרת לראות "את הטבעת הזאת. לא, לא זאת. ההיא שליד. כן, זאת". יפה? קונים. לא יפה? ממשיכים לחפש. עוד טבעות בעוד חנויות – עד שאחת הטבעות לוכדת את תשומת הלב, נראית טוב ומתאימה לאצבע".

פיני (פנחס) כהן, מעצב תכשיטי יוקרה מזה כשני עשורים, מהנהן בהסכמה: "הבעיה שאנחנו זיהינו בתהליך בחירת הטבעת המסורתי, היא ההתפשרות בבחירת הטבעת מתוך מלאי קיים שנמצא ברגע נתון בחנות. אם כבר עברת חמש חנויות והתעייפת, יש סיכוי סביר שהטבעת שבחרת לבסוף לא תהיה הטבעת שחלמת עליה, בלשון המעטה".

אז מה חדשני בתהליך שאתם מציעים?

שקד: "אנחנו מאפשרים לך לשבת עם מעצב, לתאר בפניו את התכשיט שדמיינת בראש שלך, ולראות איך הוא הופך למציאות. עם העיצוב המושלם, האבן האידיאלית, במידה המדויקת. בלי להתפשר על מה שיש בוויטרינה".

נשמע יקר.

כהן: "אני אפתיע אותך – אבל התהליך אצלנו לא יותר יקר מרכישת טבעת בחנות. למעשה, דווקא משום שאנחנו נמצאים בבורסה ליהלומים, וכך מתאפשר לנו לחסוך 'דמי תיווך', יכול להיות שהמחיר של טבעת בעיצוב אישי יהיה אפילו נמוך יותר מאשר בחנות".

תכשיטי יהלומים בעיצוב אישי

ספרו על תהליך העבודה מולכם. שקד: "נניח שאתה גבר שרוצה להציע נישואין לחברה שלך ולהגיש לה את טבעת החלומות שלה. אתה יודע מה היא אוהבת, אילו אבנים מוצאות חן בעיניה – ואם לא, אתה יכול להראות לנו טבעות אחרות שכבר יש לה, ואנחנו נדע לזהות את הסגנון שלה. אחר כך נפגיש אותך עם מעצב תכשיטים מנוסה שישאל אותך שאלות להכוונה כדי להבין ממך איך תיראה הטבעת המושלמת. מכאן זה כבר שילוב של הטעם האישי שלך ושלה ביחד עם המקצועיות של המעצב. אני, למשל, אחרי 15 שנה בתחום, כבר יודע להציע את האבן המושלמת ואת העיצוב המתאים ביותר שישתלב איתה – אבל בסופו של דבר הלקוח הוא זה שמחליט".

כהן: "ואז מגיע החלק ההייטקי של הדמיית התלת-מימד לפני הייצור. אני מעצב תכשיטים בעזרת תוכנה בשם ריינו, שמאפשרת לך כלקוח לראות את הטבעת המוכנה עוד לפני שהיא מוכנה. רוצה להחליף אבן? רוצה לשנות עיצוב? הכל אפשרי עד שתאשר את העיצוב הסופי. אחר כך זה כבר עניין של ייצור, ובתוך זמן קצר הטבעת אצלך בכיס ושיהיה בהצלחה עם הצעת הנישואין".

שקד: "חשוב להדגיש שאנחנו לא עובדים רק מול גברים או רק בענייני טבעות נישואין. גם נשים מזמינות תכשיטים עבור עצמן, עבור קרובות משפחה או חברות – עגילים, שרשראות, צמידים ועוד – ואפילו יש לנו לא מעט גברים שקונים תכשיטים בעיצוב אישי עבור עצמם. למה לא? אם העולם התקדם עד כדי כך שאפשר להושיט יד אל תוך הדמיון ולשלוף משם תכשיט אמיתי, אז כל אחד וכל אחת יכולים לענוד איזה תכשיט שמתחשק להם".

הפיצו את הבשורה לעולם...

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
IBB

IBB

תוכן עניינים

הפיצו את הבשורה לעולם...

פוסטים אחרונים

  • עדיין אין תגובות
  • הוספת תגובה